Polecamy

Łazienka bezpieczna dla dziecka – jak ją stworzyć?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to miejsce, w którym sporo się dzieje szczególnie rano. Każdy chce się szybko uszykować do pracy, zrobić sobie ostatnie poprawki w makijażu czy też dobrze uczesać włosy. Dzieci zazwyczaj w tym zamęcie również biorą z nami udział. Podobnie jest wieczorem, gdy każdy chce się umyć i szybko odświeżyć.

Niestety w tym pędzie bardzo często dochodzi do wypadków z naszym dzieckiem w łazience. Może się ono poślizgnąć, czasem natomiast trafią się w jego ręce jakieś bardzo niebezpieczne środki czystości. Trzeba przyznać, że urządzenie łazienki tak, by była bezpieczna dla naszych pociech, zdecydowanie nie jest łatwe.

Akcesoria dla bezpieczeństwa dziecka w łazience

Jest jednak wiele akcesoriów, które pomagają dbać o bezpieczeństwo naszego dziecka w tym miejscu. Między innymi zabezpieczenia na szafki, mogą okazać się dla nas bardzo pomocne. W łazience trzymamy zazwyczaj różnego rodzaju detergenty i środki czystości, z którymi pod żadnym pozorem nasze dziecko nie powinno mieć styczności.

Jak jednak wiemy – czasem dzieje się tak, iż dziecko z zaciekawieniem zagląda do wszystkich szafek. Trzeba zatem być zapobiegawczym i najlepiej oczywiście umieścić takie detergenty poza zasięgiem pociech.. Wniosek z tego zatem jest prosty – należy chronić nasze dziecko przed dostępem do takich miejsc dzięki blokadom, które bardzo łatwo na szafkach można zamontować.

Inne akcesoria gwarantujące naszemu dziecku bezpieczeństwo to między innymi maty antypoślizgowe. Warto mieć je na podłodze w łazience, przede wszystkim przed wejściem do wanny, w samej wannie, ale również przed zlewem, gdzie dziecko bardzo często myje zęby.

Taki maty służą temu, by maluch zawsze miał stabilne podłoże. Niestety płytki łazienkowe czasem mogą być niebezpieczne nawet dla nas samych, a co dopiero dla naszych pociech.

Zamontowanie maty w wannie sprawi, że nie będziemy bali zostawić się dziecka na chwilę samego, gdy pójdziemy przykładowo po szampon czy też jakąś oliwkę do ciała malucha. Nawet jeśli dziecko będzie próbowało wstać, mata uchroni przed upadkiem.

Jak rozmieścić dziecięce rzeczy w łazience?

Tak bezpieczna łazienka powinna również gwarantować dziecku swobodę korzystania z niej. Większość maluchów bardzo lubi brać kąpiel i ma z tego mnóstwo radości. Czasem taka kąpiel jest wzbogacana o zabawę różnymi zabawkami, które są przeznaczone do wody.

Wszystko co dziecko ma swojego w łazience, powinno być na wyciągnięcie jego ręki. Dzięki temu nigdy nie będzie się ono wspinało po szafkach by sięgnąć po swoją ulubioną zabawkę.

Dziecko działa instynktownie, a gdy szczególnie mu na czymś zależy, bez względu na konsekwencje będzie starało się to wziąć. Dlatego to tak ważne, by mieć kosz czy też pudełko na samej ziemi, gdzie będą wszystkie zabawki pociechy do zabawy w wannie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety i zastosowanie szamb betonowych w nowoczesnym budownictwie
|
Zalety i zastosowanie szamb betonowych w nowoczesnym budownictwie
Poznaj zalety i unikalne zastosowania szamb betonowych w nowoczesnym budownictwie. Dowiedz się, dlaczego są one tak popularne i jak mogą poprawić funkcjonalność Twojego domu.
Aranżacja wnętrz dla dzieci: Kreatywne pomysły na stworzenie przyjaznego i edukacyjnego otoczenia
|
Aranżacja wnętrz dla dzieci: Kreatywne pomysły na stworzenie przyjaznego i edukacyjnego otoczenia
Aranżacja wnętrz dla dzieci powinna uwzględniać ich potrzeby i zachęcać do nauki, kreatywności oraz rozwijania wyobraźni.
Czy warto inwestować w systemy rekuperacji? Poradnik dla początkujących
|
Czy warto inwestować w systemy rekuperacji? Poradnik dla początkujących
Dowiedz się, jak systemy rekuperacji mogą stać się korzystną inwestycją dla Twojego domu. Poznaj wszystkie zalety i potencjalne wady, by podjąć świadomą decyzję.